gallery/ingtra tercüme logo

     Advanced Translation Services

                   Bize ulaşın :  (0282) 726 60 50  - Çerkezköy

                              email:  ceviri@ingtra.com.tr

 

Uzmanlık Alanlarımız:

 

- Finansal Çeviriler
- Hukuk Çevirileri
- Ticari Çeviriler
- Kalite Güvence Çevirileri
- Teknik Çeviri
- Mühendislik Çevirileri
- Yerelleştirme (Lokalizasyon)
- Otomotiv
- Belge Çevirileri
- IT Çevirileri
- Patent Çevirileri
- Web Metinleri
- Onaylı Çeviriler


Finansal Çeviriler

          Ingtra İleri Düzey Çeviri Hizmetleri Türkiye'nin önde gelen finans kuruluşlarına çeviri hizmeti vermektedir. Finans, bankacılık, borsacılık, sigorta gibi alanlardaki uzman çevirmenlerimizle size anahtar teslimi hizmet sunmaktayız.  Finansal alanda yaptığımız çevirilere bilânço, kar/zarar tabloları, güncel finans haberleri, kurumsal finans raporları, fizibilite raporları, sigortacılık, sigorta evrakları, borsa raporları, vb. örnek olarak gösterilebilir.

Hukuk Çevirileri

         Ingtra Çeviri Hizmetleri kurulduğundan bu yana Türkiye'nin önde gelen hukuk firmalarına hizmet vermektedir. Hukuk alanındaki uzman çevirmenlerimizle size anahtar teslimi hizmet sunmaktayız. Hukuk alanındaki çevirdiğimiz belgeler arasında vekâletnameler, mahkeme kararları, bilirkişi raporları, sözleşmeler, kanun ve kararnameler, sirkülerler, vb. çok çeşitli metinler bulunmaktadır.

Ticari Çeviriler

          Ingtra Çeviri Hizmetleri Türkiye'nin birçok şirketinin yurtdışı iletişimini kesintisiz ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirmekte ve yine söz konusu şirketlerin her türlü lojistik belgelerini ilgili dile çevirerek gerekli onayları yaptırmaktadır. Ticari alandaki uzman çevirmenlerimizle size anahtar teslimi hizmet sunmaktayız. Bu alandaki çeviriler: Ticari yazışmalar, ticari belgeler (faturalar, konşimento, çeki listesi, ATR–1 vb.), gümrük belgeleri, akreditif metinleri, sözleşmeler vb.

Kalite Güvence Çevirileri

          Ingtra Çeviri Hizmetleri geniş deneyim ve birikimi ve kalite güvence alanındaki uzman çevirmenleriyle birçok şirketin kalite güvence belgelerine katkıda bulunmuş, belgelerini uluslararası denetim firmalarının denetimine hazır hale getirmiştir. Çevirisini yaptığımız kalite güvence belgeleri arasında kalite güvence raporları/belgeleri, uygunsuzluk raporları, kalite el kitapları, vb. dokümanlar bulunmaktadır.

Teknik Çeviri

           Ingtra Çeviri Hizmetleri teknik çeviri alanındaki yetkinliğini sürekli yenilenerek sürdürmektedir. Alanlarında uzman proje koordinatörü, çevirmen ve editör kadromuz ile geniş hacimli projeler tamamladık ve yenilerini sürdürüyoruz. Teknik projelerde özellikle müşterilerle ortaklaşa oluşturduğumuz terminoloji ve veri tabanları çevirilerin daha doğru ve tutarlı, çeviri döngümüzün ise daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Çeviri hizmeti sunduğumuz teknik alanlar arasında her türlü makine, inşaat, petrol, madencilik, enerji, elektrik, mühendislik, otomotiv, telekomünikasyon, IT, kimyasal ürünler ve ilgili belgeler,  tren ve diğer raylı sistem araçlarıyla ilgili teknik şartnameler, belgeler yer almaktadır. Müşteri talepleri doğrultusunda çevirileri her türlü grafik, dosya formatında teslim edebilmekteyiz.

Mühendislik Çevirileri

           Ingtra Çeviri Hizmetleri Türkiye’nin önde gelen birçok şirketinin mühendislik alanındaki çevirilerini başarıyla gerçekleştirmiştir. Alanlarında uzman proje koordinatörü, çevirmen ve editör kadromuz ile geniş hacimli projeler tamamladık ve yenilerini sürdürüyoruz. Çeviri hizmeti sunduğumuz teknik alanlar arasında imalat, makine kullanım kılavuzları, tamir kılavuzları vb. her türlü makine mühendisliği ile ilgili belgeler bulunmaktadır.
Müşteri talepleri doğrultusunda çevirileri her türlü grafik, dosya formatında teslim edebilmekteyiz.


Otomotiv

          Ingtra Çeviri Hizmetleri uzun yılların verdiği birikim ve konusunda uzman çevirmenleriyle otomotiv sektörünün ihtiyacı olan Otomotiv kullanım kılavuzları, yedek parça ve aksesuarlarıyla ilgili belgeler, tamir kılavuzları vb. belgeler için müşterilerimizin çeviri ihtiyaçlarını başarıyla karşılamaktadır.
         
Belge Çevirileri

          Her türlü diploma, sertifika, vukuatlı nüfus cüzdanı, fatura, konşimento, menşei şahadetnamesi, poliçe, senet, vb.

IT Çevirileri

          Her türlü sektörde kullanılmakta olan teknolojik tüm donanım ve yazılımlara ait kullanım kılavuzları vb. gibi evrak ve kitaplar.


Patent Çevirileri

          Ingtra Çeviri Hizmetleri bilgi birikimi, deneyimli kadrosu, uzman çevirmen ve editörleriyle titiz çalışma gerektiren patent dosyalarının çevirileri konusunda da Türkiye’nin en önde gelen patent firmalarına yıllardır verdiği hizmetlerle kendini kanıtlamıştır. Patent başvuru dosyaları gerekli formatta çevrilerek müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Web Metinleri

         Web metinlerinin çevirisi gerek verilmek istenen iletinin doğru ve akıcı ifadesi gerekse hedef kitleye doğru hitap edebilme açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nedenle Ingtra Çeviri Hizmetleri şirketlerin tanıtımını içeren her türlü web ve tanıtım metinlerini çevirisinde ana dili hedef dil olan çevirmenlerle çalışmaktadır. Deneyimli proje koordinatörleri, ana dili hedef dil olan çevirmenler ve editörlerimizle web sitelerinizi istediğiniz dile yetkinlikle çeviriyoruz.
         Web sitelerinin çevirisinde ana dili hedef dil olan çevirmenler ilgili web sitesinin uzmanlık alanına göre belirlenerek, yalnız çevirinin değil kullanılacak terminolojinin de doğru seçimi sağlanmaktadır.
     
Onaylı Çeviriler

         Belgelerinizi bir resmi kuruma vermek üzere çevirisini yaptırıyorsanız onaylı çeviriye ihtiyacınız olabilir.
Onaylar arasında yeminli tercüman kaşeli, noter tasdikli, apostil tasdikli ve konsolosluk tasdikli çeviriler bulunmaktadır. Yaptığımız çevirilerin sayılan onay işlemlerini müşterilerimize ayrı bir hizmet olarak sunmaktayız.
Yukarıdaki alanların yanı sıra her türlü broşür, kullanım kılavuzları, kataloglar, raporlar, eğitim, tanıtım kitapçıklarının çevirisi konusunda hizmetinizdeyiz.

 

 

 

 

 

 

Hizmetlerimiz